آشپزهای باتجربه و بی نظیر مجموعه رستوران‌های ارکیده

1397/06/14 در ساعت 01:10:00

به قول معروف شکم راهی برای رسیدن به قلب انسان‌هاست. برای هرکسی که ذهن و قلب خود را بیشتر تحت تأثیر شکم خود قرار می‌دهد، یک ظرف خوشمزه و رضایت بخش می‌تواند حتی تاریک ترین روزها را تنها با یک تلنگر روشن کند.

آشپزهای باتجربه و بی نظیر مجموعه رستوران‌های ارکیده

امروزه وسواس در غذا بیشتر از همه در کتاب‌های دستور آشپزی، برنامه‌های آشپزی در تلویزیون و همچنین سایت‌های پخت و پز بسیار مشهود است بنابراین چطور می‌شود تمام چهره‌های بزرگ را که اساساً کارشان الهام بخشیدن به غذا، خوردن و حتی فکر کردن است فراموش کنیم؟

غذا خوردن مستقیماً بر خلق و خو و سرعت فکر کردن افراد تأثیر می‌گذارد، بنابراین برای طبخ آن باید بسیار دقت کرد و با علاقه و احساس به این کار پرداخت. در زندگی روزمره مادر که سرچشمه عشق ورزی و محبت به اعضای خانواده است آشپزی را به عهده می‌گیرد و همین باعث می‌شود که ما از میزان سالم بودن و نحوه طبخ غذا مطمئن بوده و از خوردن آن لذت می‌بریم. پس راز موفقیت در آشپزی بدست آوردن اعتماد مشتریان یک رستوران است زیرا که اعتبار رستوران رابطه مستقیمی با فعالیت سرآشپز دارد و به طور کلی موفقیت و شکست یک رستوران در گرو فعالیت سرآشپز و آشپزان است.

برای اسم و رسم دار شدن در دنیای آشپزی نیاز به تحصیلات خاص و یا سن و سال نیست اما تنها چیزی که اهمیت دارد خلاقیت، سلیقه و ذوق آشپزی است.

وظایف سرآشپزان یک رستوران فقط در آشپزی خلاصه نمی‌شود بلکه کنترل و هدایت روند آماده‌سازی پخت غذا، سازماندهی و فعالیت‌های آشپزخانه و کارکنان رستوران، اطمینان از تنوع و کیفیت غذا، تأیید تمیز و مرتب بودن ظروف حاوی غذا قبل از رسیدن به دست مشتری و ... را عهده دار می‌باشد.

می‌توان به جرات گفت که شغل آشپزی از حساس‌ترین و سخت‌ترین مشاغل است زیرا که تمامی اقشار روی نتیجه کارشان نظر می‌دهند. رستوران ارکیده به تمامی آشپز و سرآشپزان بخصوص نیروی‌های عزیز و زحمتکش خود خسته نباشید و خداقوت عرض می‌نماید.

نظر جدید
شما هم نظر دهید:
0%