7 توصیه ما برای پختن یک مرغ بریان لذیذ و خوش طعم را از دست ندهید.

1397/10/10 در ساعت 19:00:00

مرغ بریان غذای خوش طعمی است که می توان آن را با ترفندهایی هم دلپذیرتر کرد و هم برای ذائقه های مختلف دوست داشتنی تر. در این مطلب نکات جالبی را برای شما خوانندگان وب سایت رستوران ارکیده آماده کرده ایم.

7 توصیه ما برای پختن یک مرغ بریان لذیذ و خوش طعم را از دست ندهید.

امروز می خواهیم برای شما همراهان همیشگی رستوران ارکیده، نکاتی را در خصوص طرز تهیه یک مرغ بریان عالی بیان کنیم، اگر چه مرغ بریان در منوی رستوران ارکیده قرار ندارد ولی خبر خوب این است که غذاهای خوش طعم دیگری مانند جوجه کباب، جوجه چینی، زرشک پلو با مرغ و جوجه کباب ترش در منوی شعبه های مختلف رستوران ارکیده قرار دارد که در تهران در ارکیده شعبه آرژانتین و ارکیده شعبه اقدسیه، در کرج در ارکیده شعبه کرج و در سفر به شمال در دو شعبه ارکیده جاده چالوس و ارکیده متل قو، می توانید در کنار سایر غذاها و کباب های فوق العاده ما از خوردن آنها لذت ببرید.

 

اما با ما همراه باشید با توصیه هایی فوق العاده درباره طرز تهیه مرغ بریانی، بعضی ها اعتقاد دارند که مرغ بریانی همیشه یکی از خوشایندترین و دلپذیرترین غذاها بوده است و طرز تهیه سنتی آن با ترکیب فوق العاده مزه های مختلف، باعث شده است تا این غذا باب میل هر ذائقه ای شود. اما مساله این است که طرز پخت صحیح آن به همان میزان که بی نظیر است، مشکل نیز است. برای مثال این امکان وجود دارد که مرغ بیش از حد پخته شده و پوستش آنگونه که باب طبع شما است ترد نشود.

 

عوامل متعددی همچون چاشنی مورد استفاده، دمای طبخ و روش های ساده ای چون بستن بال های مرغ میتواند به طرز جادویی در تهیه یک مرغ برشته شما را یاری کند. در این مطلب، هفت توصیه برای برشته کردن مرغ ارایه شده است که به شما کمک می کند هر آنچه اطلاعات غلط که پیش از این راجع به بریان کردن مرغ شنیده بودید را کنار بگذارید.

 

  1. قبل از پختن مرغ، آن را خشک کنید.

 

طرز تهیه غذای خوشمزه با مرغ برای مثال مرغ بریانی که باید قبل از پخت خشک شود.

 

بهتر است بدانید، یکی از روش های تشخیص مرغی که به درستی بریان شده است پوست ترد و زیبای آن است. برای رسیدن به این هدف، لازم است میزان رطوبتی که حین پخت باقی می ماند به اندازه و ایده آل باشد. بنابراین از بین بردن رطوبت اضافی ضروری به نظر می رسد. در غیر این صورت پوست مرغ حالت نرم و مرطوب پیدا می کند که طبیعتا خیلی خوشایند نیست چرا که رطوبت باعث ایجاد بخار می شود و هر چه بخار بیشتر  باشد، گوشت مرغ خشک تر خواهد شد ولی در عوض پوست آن حالت تردی پیدا نخواهد کرد. بنابراین توصیه ما به شما این است که مرغ را پیش از پخت، با کاغذ رولی یا حوله خشک کنید.

 

  1. مرغ را کاملا در چاشنی بخوابانید.

 

ما با استفاده از چاشنی در رستوران ارکیده غذاها را خوش طعم می کنیم.

 

نکته بسیار مهمی که وجود دارد این است که مقدار مناسبی از چاشنی، برای مرغی که کاملا بریان شده است ضرورت دارد. چرا که چاشنی باعث خوش طعم شدن مرغ  می شود. اما ساده ترین فرمول طعم دار کردن، استفاده از نمک و فلفل است. بنابر این بهتر است ابتدا نمک را به صورت یکنواخت در سرتاسر مرغ بپاشید و سپس همین کار را با مقدار مناسبی از فلفل تکرار کنید. وظیفه دیگر نمک، نگه داشتن رطوبت در غذا برای ترد شدن پوست و آب دار شدن گوشت است. در کنار این چاشنی های معمول، شما می توانید طعم های دیگری را نیز با استفاده از رزماری، سیر و آویشن ایجاد کنید.

 

  1. بر زیر و روی پوست مرغ کار کنید.

 

سیر، پیاز ،  نمک و فلفل و گیاهان خوش عطر برای خوش طعم کردن مرغ بریان.

 

جدا از تاثیری که چاشنی عالی بر روی غذای ما می گذارد، کیفیت و خوش طعمی مرغ بریان می تواند به طرق دیگر نیز افزایش یابد. برای داشتن مرغ بریان عالی، لازم است که روی پوست مرغ، داخل پوست و روی گوشت سینه و ران آن کارهای ظریفی انجام داد به طوریکه با جدا کردن لایه ها و مالیدن روغن و کره، نتیجه فوق العاده ای به دست خواهد آمد. هنگام طبخ مرغ معمولا این قسمت ها نادیده گرفته می شوند اما بهتر است بدانید که با خواباندن مرغ در پیاز، سبزیجات خوش عطر و برش های لیمو، مرغی خوش طعم تر خواهید داشت.

 

  1. استفاده از سیخ، تاثیر شگرفی در تهیه مرغ بریان دارد.

 

اگر چه کباب ها و جوجه کباب های رستوران ارکیده با سیخ پخته می شوند ولی مرغ بریان هم با سیخ بهتر می پزد.

 

استفاده از سیخ، روشی مفید در برشته کردن مرغ است، زیرا که استفاده از سیخ به چرخش حرارت در اطراف مرغ کمک کرده و در نتیجه باعث ترد شدن پوست و پخت کامل گوشت مرغ می شود. همچنین باعث معلق ماندن مرغ بر روی ماهی تابه شده و از سوختن آن نیز جلوگیری می کند. بعضی سیخ ها تخت بوده و برخی به شکل  عدد 7 می باشند که هر دوی آنها بدین منظور قابل استفاده هستند.

 

  1. بستن و پوشاندن مرغ برای داشتن یک مرغ بریان بی نقص

 

 

 

ترفند های مختلف طرز پخت عالی مرغ بریان مانند بستن پاهای مرغ

 

بستن مرغ چیزی جز گره زدن پاهای مرغ با نخ و نوار های سیلیکونی نیست که نقش مهمی در برشته شدن نهایی آن داشته و منجر به پخت کامل مرغ می شود. نکته اینجاست که وقتی که بال ها و ران ها نزدیک بدن نگه داشته می شوند، قسمت پایین ران ها با بخشی از سینه پوشیده شده و در نتیجه رطوبت را درون مرغ حفظ می کند. همچنین پوشاندن مرغ با چربی، آن را به غذایی خوش ظاهر با پوستی ترد تبدیل می کند.

 

  1. در دمای مناسب مرغ را بریان کنید.

 

 

 

پختن مرغ در دمای مناسب، سایر کباب ها و جوجه ترش و جوجه چینی نیز باید دردمای مناسب پخته شود

 

برای برشته کردن هر چیزی، دمایی که غذا در آن پخته می شود اهمیت بسزایی دارد و نقش یک فر گرم شده برای یک نتیجه دلخواه نباید دست کم گرفته شود. بنابراین برای داشتن مرغی با پوست ترد و گوشت پخته شده، لازمست که آن را در فری داغ با دمای بین 50 الی 60 دقیقه قرار بدهید. همچنین باید اجازه بدهید که فرایند پختن کامل شده و این فرایند متوقف نشود، زیرا باز کردن در فر منجر به خارج شدن هوای داغ و در نتیجه نرم شدن پوست مرغ می شود. بعد از بریان کردن، بهتر است مرغ را در آب مرغ قرار دهید تا کاملا مغز پخت شود.

 

 

  1.   بعد از بریان کردن به مرغ استراحت بدهیدsurprise و بلافاصله کار تکه تکه کردن را شروع نکنید.

 

یک مرغ بریان شده با پوست ترد و خوش مزه که توی سینی قراردارد و اماده خوردن است.

 

اما نکته پایانی، بلافاصله پس از درآوردن مرغ از فر برای برش دادن و خوردن آن عجله نکنید. دیدن یک مرغ برشته وسوسه انگیز است ولی دست نگه داشته و تکه تکه اش نکنید، زیرا حداقل 15 دقیقه زمان نیاز است تا مرغ به اصطلاح استراحت کرده و به بهترین طمع برای خوردن برسد، همچنین پس از این مرحله گوشتی با رطوبت مناسب و نرم خواهید داشت. زمان دادن قبل از برش، همچنین باعث پخش شدن رطوبت به تمام قسمت های گوشت می شود. ممکن است بخاطر عجله کردن گوشتی خشک نصیبتان شود. اگر می خواهید بدانید که به اندازه کافی صبر کرده اید یا نه، راه حل آن استفاده از یک دماسنج گوشت است. باید دماسنج را در ضخیم ترین بخش گوشت قرار دهید. دمای ایده آل درونی برابر با حدود 185 درجه فارنهایت یا 85 درجه سانتی گراد است.

 

خب راه حل های تهیه یک مرغ بریان خوش مزه را خواندید، لطفا اگر شما تجربه دیگری در این زمینه دارید آن را با ما در میان بگذارید.

همچنین خوشحال می شویم که نظراتتان را نسبت به غذاهای تهیه شده از مرغ که در منوی رستوران ارکیده قرار دارد، بیان کنید.

نظر جدید
شما هم نظر دهید:
0%