0
منو دسترسی

7 تاثیر قهوه که باعث می‌شود زندگی‌ سالم‌تری داشته باشید

1397/10/18 در ساعت 10:00:00

ایرانیان از قدیم و قبل از آمدن چای از هندوستان، بیشتر قهوه می نوشیده اند. در رستوران ارکیده نیز انواع مختلفی از قهوه سرو می شود در این مقاله نگاهی خواهیم داشت به مزایای قهوه در جلوگیری از بروز بیماری های مختلف.

7 تاثیر قهوه که باعث می‌شود زندگی‌ سالم‌تری داشته باشید

مزایای شگفت‌آور نوشیدن قهوه

نوشیدن یک فنجان قهوه در روز، کاری فراتر از صرفا سرحال نگهداشتن شما انجام می‌دهد. قهوه فقط گرمابخش و انرژی‌زا نیست، بلکه می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد. پژوهش‌های زیادی وجود دارد که تاثیرات قهوه را روی جنبه‌های مختلف سلامتی‌تان نشان می‌دهد. یکی از این پژوهش‌ها نشان می‌دهد که افرادیکه قهوه می‌نوشند، احتمال کمتری دارد که در معرض یک سری بیماری‌های خاص قرار گیرند. در اینجا 7 دلیل مطرح می‌شود تا نشان دهیم که چرا قهوه در بهبود سلامتی‌تان موثر است و عمرتان را طولانی‌تر می‌کند.

 

 

 

 

 

 

1. جلوگیری از التهاب کبد

 

یک فنجان قهوه با طرح برگ روی سطح نوشیدنی - در رستوران ارکیده نیز می توانید قهوه سفارش دهید.

 

یکی از پژوهش‌های اخیر نشان می‌دهد که نوشیدن بیشتر قهوه، منجر به کاهش خطر ابتلا به التهاب می‌گردد. نوشیدن یک فنجان قهوه در روز باعث کاهش 22 درصدی خطر التهاب کبد می‌شود، این التهاب نوعی بیماری کبدی است که به دلیل مصرف زیاد الکل حادث می‌شود. نوشیدن دو فنجان قهوه در روز این خطر را به اندازه 43 درصد، سه فنجان قهوه تا 57 درصد و نوشیدن 4 فنجان قهوه، خطر این بیماری را تا 65 درصد کاهش می‌دهد.

 

2. کم شدن خطر ابتلا به دیابت نوع دو

 

دانه های قهوه در کنار یک فنجان قهوه - در رستوران ارکیده ارژانتین انوع مختلفی از قهوه سرو می شود.

 

چرا دیگر نیازی نیست که صنایع تولیدی قهوه در مورد مزایای یک فنجان قهوه چیزی بگویند؟ زیرا اثبات شده است کسانی که در روز تعداد شش فنجان قهوه یا بیشتر می‌نوشند، ریسک ابتلا به انواع دیابت در آن‌ها به اندازه 22 درصد کاهش می‌یابد. تعداد زیادی از این پژوهش‌ها نشان می‌دهد که هر فنجان قهوه‌ای که فرد در طول روز می‌نوشد باعث کاهش 7 درصدی خطر ابتلا به دیابت نوع 2 می‌گردد. نوشیدن یک فنجان قهوه بدون کافئین، این خطر را تا 6 درصد کاهش می‌دهد.

 

3. خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی در افرادی که قهوه می‌نوشند کمتر است

 

دانه های قهوه روی میز و دارچین در کنار فنجان قهوه - با صرف قهوه در رستوران ارکیده لحظات زیبایی داشته باشید.

 

یکی از بررسی‌ها نشان داد کسانیکه به اندازه 3 تا 5 فنجان قهوه در روز می‌نوشند، علائم مربوط به شروع بیماری‌های قلبی در آن‌ها کمتر است. بررسی صورت گرفنه روی 200 پژوهش نشان می‌دهد کسانیکه 3 تا 4 فنجان قهوه در روز می‌نوشند، 19 درصد احتمال کمتری دارد که به دلیل بیماری‌های قبلی‌عروقی جانشان را از دست دهند.

 

4. نوشیدن قهوه باعث کاهش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ می‌گردد

 

انوع مختلف قهوه از جمله لاته و کاپوچینو در ارکیده جاده چالوس و متل قو برای پذیرایی از دوستان و مهمانان شما سرو می شود.

 

حتی مصرف عادی قهوه می‌تواند باعث کاهش 26 درصدی احتمال ابتلا به سرطان راست‌روده شود. در عین حال، بررسی صورت گرفته نشان می‌دهد کسانیکه زیاد قهوه می‌نوشند (حداقل سه فنجان قهوه در روز)، خطر ابتلا به سرطان در آن‌ها به اندازه 18 درصد کاهش می‌یابد. پژوهش دیگری نشان داده است نوشیدن حداقل یک فنجان قهوه در روز باعث کاهش 15 درصدی خطر ابتلا به سرطان کبد و کاهش 8 درصدی خطر ابتلا به سرطان رحم می‌گردد. بعضی از گزارش‌ها نشان می‌دهد کسانیکه قهوه می‌نوشند، احتمال ابتلای آنها به سرطان دهان و حلق و همچنین سرطان پروستات پیشرفته کمتر است.

 

5. قهوه باعث کاهش خطر ابتلا به بیماری آلزایمر و زوال عقل می‌گردد

 

قهوه لاته با تصویری شبیه برگ روی سطح قهوه، در ارکیده شعبه اقدسیه ، آرژانتین و مهستان با سرو انوع قهوه در خدمت شما هستیم.

 

نه تنها نوشیدن قهوه در کوتاه‌مدت باعث افزایش هوش شما می‌گردد، بلکه در سنین بالا باعث محافظت و سلامت مغزتان می‌شود. تجزیه و تحلیل های انجام شده روی پژوهش‌های صورت گرفته در حوزه مصرف قهوه و سلامت مغز نشان داده است که افرادی که قهوه می‌نوشند، احتمال ابتلا به بیماری‌هایی چون آلزایمر، زوال عقل، و زوال شناختی در آن‌ها، تقریبا به اندازه 16 درصد کاهش می‌یابد. چندین بررسی دیگر همچنین نشان داده است که نوشیدن قهوه می‌تواند تا حد زیادی منجر به کاهش خطر ابتلا به آلزایمر گردد.

 

6. نوشیدن قهوه باعث کاهش میزان خطر خودکشی و افسردگی می‌گردد

 

هات چاکلت، قهوه ای با شکلات که در شعبه های مختلف رستوران  لوکس ارکیده  سرو می شود.

 

پژوهش مفصلی که روی بیش از 50000 زن صورت گرفت، نشان داده است که نوشیدن حداقل یک فنجان قهوه در هفته، منجر به کاهش 15 درصدی خطر ابتلا به افسردگی می‌شود و همچنین نوشیدن دو تا سه فنجان قهوه در روز باعث کاهش این خطر به اندازه 20 درصد می‌گردد.

همچنین پژوهشی که روی صد هزار مرد و زن انجام شد نشان داده است که کسانیکه قهوه می‌نوشند، احتمال میل به خودکشی در آنها به اندازه 45 درصد کاهش می یابد و شاید این بدلیل کاهش احتمال افسردگی در آنها نیز باشد و احتمال مرگ ناشی از خودکشی برای افرادی که زیاد قهوه می‌نوشند (یعنی 4 فنجان و یا بیشتر در روز)، 53 درصد کاهش می‌یابد.

 

7. میزان مرگ و میر کلی

 

در یکی از بهترین رستوران های تهران یعنی ارکیده اقدسیه و آرژانتین با سرو نسکافه در خدمت مهمانان گرامی هستیم.

 

یک پژوهش گسترده روی بیش از 500.000 اروپایی در یک دوره 16 ساله نشان داده است، مردانی که در روز 3 فنجان یا بیشتر قهوه می‌نوشند، احتمال مرگ آن‌ها به اندازه 12 درصد کاهش یافته و این کاهش در زنان به اندازه 7 درصد گزارش شده است.

مشخصا در این افراد احتمال کمتری وجود دارد که از بیماری‌های گوارشی و بیماری‌های مرتبط با گردش خون، جان خود را از دست دهند. همچنین افرادی که زیاد قهوه می‌نوشند، دارای کبد سالم‌تری هستند. پژوهش صورت‌گرفته روی 185.855 متقاضی، این نتایج را اثبات کرده است. افرادی که در روز یک فنجان قهوه می‌نوشند، احتمال مرگ آن‌ها به اندازه 12 درصد کاهش می‌یابد. نوشیدن دو تا سه فنجان قهوه در روز باعث کاهش 18 درصدی خطر ابتلا به مرگ زودرس می‌گردد.

 

ما در مجموعه رستوران های ارکیده پیوسته تلاش کرده ایم تا بهترین و سالم ترین غذاها و نوشیدنی ها را در اختیار مشتریان عزیزمان قرار بدهیم و در کنار انواع غذاهای سالم و مقوی ایرانی همچون انواع کباب ها، نوشیدنی های گرم و سرد مختلفی نیز برای شما تدارک ببینیم، برای مثال انواع مختلفی از قهوه در منوی رستوران قرار گرفته است تا بتوانید در کنار صرف غذا، از این نوشیدنی ها در جلسات کاری و دوستانه خود نیز بهره مند شوید.

انوع قهوه در منوی رستوران ارکیده - ارژانتین، اقدسیه، شهریار و متل قو در همه شعبه های رستوران فوق لوکس ارکیده در خدمت شما هستیم

در منوی شعبه های مختلف رستوران ارکیده شما می توانید نوشیدنی های مانند کاپوچینو، موکا، قهوه لاته، نسکافه و هات چاکلت را مشاهده کرده و قهوه مورد نظر خود را انتخاب کنید، تلاش ما این بوده است است که طعم ها و مزه های مختلف را برای افراد با سلایق متفاوت در نظر بگیریم.

 

نظر جدید
شما هم نظر دهید:
0%