0
منو دسترسی

ویژگی های یک رستوران خوب با موسیقی زنده

1398/03/19 در ساعت 12:30:00

در هر رستورانی با توجه به فضای خود چه نوع آهنگ هایی در آن جا نواخته شود نیز از نکات بسیار مهمی است که در رستوران خوب با موسیقی زنده رعایت می شوند.

ویژگی های یک رستوران خوب با موسیقی زنده

شنیدید که می‌گویند موسیقی یک همدم دوست داشتنی‌ست که با صداها و سکوت‌های دل‌نشینش مراقب حال خوب ماست؟! اینکه یک موسیقی خوب می‌تواند یک روز خوب را برای هرکسی بسازد و روح هر انسانی را سرشار از انرژی کند.

 

پس بر همین اساس شعبات رستوران ارکیده که شهرت رستوران خوب با موسیقی زنده را دارند همواره سعی کردند در محیط خود شرایطی را فراهم کنند تا مهمانان گرامی بتوانند با لذت بیشتری همراه با آرامشی خاص به صرف غذای مورد علاقه خود بپردازند.

 

اما جمله رستوران خوب با موسیقی زنده از دو بخش مهم تشکیل شده که در بخش اول شامل رستوران‌های خوب و ویژگی های این رستوران‌ها است و قسمت دوم آن درباره موسیقی و تاثیر آن در انسان حین غذا خوردن می‌باشد که در این مقاله سعی شده تا به هر دو موضوع پرداخته شود.

 

گاهی اوقات افرادی که قرارهای عاشقانه می‌گذارند، دوست دارند زمان در آن لحظه ثابت بماند و بیشتر کنار هم باشند و از طرفی بتوانند در آن لحظه، لذت دیدارشان را با یک غذای لذیذ و نوشیدنی تازه شیرین‌تر کنند.

 

از طرفی پژوهش‌هایی وجود دارد که در آن‌ها قید شده که موسیقی در رستوران‌ها و کافی شاپ ها باعث می‌شوند تا زمان از دید یک انسان کمتر بگذرد. پس چه جایی بهتر از ارکیده که جزو رستوران خوب با موسیقی زنده محسوب می شود مکانی است برای ساختن لحظاتی قشنگ و خاطراتی فراموش نشدنی!

رستوران خوب با موسیقی زنده و تاثیر آن در جذب مشتریان:

 

هنگامی که مهمانی به رستوران می‌آید چند مورد می‌تواند باعث جذب شدن آن به رستوران شود که می‌توان به برخورد خوب کارکنان، فضا و دکوراسیون منحصر بفرد، تمیز بودن رستوران و وجود موسیقی زنده اشاره کرد و البته ازاین نکته نباید غافل شد که موسیقی، این روزها به یکی از پراهمیت‌ترین موارد در جذب مهمانان و حفظ آنها تبدیل شده است اما اینکه در هر رستورانی با توجه به فضای خود چه نوع آهنگ‌هایی در آن جا نواخته شود نیز از نکات بسیار مهمی است که در رستوران خوب با موسیقی زنده رعایت می‌شوند.


اما آهنگ‌هایی که همواره ایرانیان از آن‌ها استقبال می‌کنند غالبا موزیک‌هایی هستد که چه به صورت با کلام و چه به صورت بی‌کلام توسط نوازندگان و خوانندگان مطرح نواخته شده باشند و این در حالیست در رستوران خوب با موسیقی زنده از هنرمندانی استفاده می‌شود که زیباترین و ماندگارترین آهنگ ها را با دستان پرتوان خود می‌نوازند.

رستوران خوب با موسیقی زنده

 چه نکاتی در رستوران خوب با موسیقی زنده هنگام پخش آنها رعایت می شود؟

 

  1. آهنگ های انتخاب شده در رستوران خوب با موسیقی زنده با محیط و فضای آن سازگاری دارند.
  2. هنرمندانی که قصد نواختن آهنگ بصورت زنده را دارند علاوه بر مهارت‌های بالایشان در این زمینه، دارای اخلاق خوب و ظاهری متناسب هستند و این عوامل یاد شده از موارد مهم در رستوران خوب با موسیقی زنده هستند.
  3. تن صدای پخش شده در رستوران خوب با موسیقی زنده توسط نوازندگان نباید به گونه‌ای باشد که بلندی آن باعث ایجاد مزاحمت برای مهمانان شود.

تاثیرات پخش موزیک هنگام صرف غذا در رستوران خوب با موسیقی زنده:

 

یکی از دلایلی که در شعبات رستوران ارکیده موسیقی زنده نواخته می‌شود تاثیر آنها بر طعم غذا است. زیرا پژوهشگران دست یافته‌اند که پخش موسیقی مخصوصا از نوع آرام و کلاسیک بر گوارش غذا بسیار تاثیرمی‌گذارد و باعث می‌شود تا اشتها برای خوردن غذا نیز بیشتر شود و از همه مهم‌تر اینکه این عامل می‌تواند کمک زیادی به افراد بیمار جهت افزایش اشتها و قوت بدن آنها کند. 

رستوران خوب با موسیقی زنده

 دیگر ویژگی‌های رستوران خوب با موسیقی زنده:

 

همانطور که گفته شد در رستوران خوب با موسیقی زنده علاوه بر موزیک و تاثیر آن در آرامش مهمانان هنگام صرف غذا در قسمت دوم به ویژگی‌های یک رستوران شیک و خوب نیز پرداخته می‌شود: همانطور که در بالاتر گفته شد عواملی هستند که می‌توانند در جذب مشتریان کمک کنند که پخش موزیک یکی از آن موارد مهم بوده و در رستوران خوب با موسیقی زنده همواره سعی می‌شود تا تمامی موارد به درستی مورد استفاده قرار بگیرند که به شرح زیر هستند:

 

  • برخورد خوب کارکنان رستوران: در رستوران خوب مسلما اولین اولویت در مشتری مداری برخورد خوب و گرم کارکنان با مهمانان است به شکلی که آن‌ها باید با کمال احترام به درخواست‌های مشتری پاسخ دهند همینطور حضور مسئولین در کنار مشتریان و کنترل آنها بر کیفیت غذا و خدمات شکل گرفته از مهم‌ترین اصولیست که در رستوران خوب همواره رعایت می‌شود.
  • تمیزی رستوران: از دیگر نکات مهم در رستوران خوب در قدم دوم توجه به اصول بهداشتی است که کارکنان همواره از دستکش، کلاه و پیراهن‌های مخصوص استفاده می‌کنند و از طرفی پاکیزگی مداوم میزهای سالن توسط کارکنان دیگر نکته مهم در رعایت نکات بهداشتی است که همواره در رستوران خوب به آن توجه می شود.
  • طراحی و دکوراسیون: دیگر عاملی که در رستوران خوب با موسیقی زنده می‌تواند در ذهنیت مشتریان تاثیرات مثبتی داشته باشد ایجاد فضایی مناسب و در پی آن دکوراسیونی شیک متناسب با نوع رستوران به شکلی که حتی از رنگ‌های درست در محیط رستوران نیز استفاده شود.

سه عامل ذکرشده به همراه قسمت اول این مقاله یعنی تاثیر موزیک در فضای رستوران تماما نکاتی هستند که در رستوران خوب با موسیقی زنده رعایت شده اند و شما می توانید لحظه ای پر از اتفاقات خوب و خوشمزه را برای خوتان و همراهانتان ثبت کنید.

 

در انتها اگر علاقه مندید غذایتان را در یک رستوران خوب با موسیقی زنده نوش جان کنید، در شعبه آرژانتین، شعبه مهستان، شعبه اقدسیه و شعبه شهریار منتظر شما هستیم.

 

نظر جدید
شما هم نظر دهید:
0%