0
منو دسترسی

 ۵ گام طلایی که شانس استخدام در یک رستوران لوکس را بالا می‌برد

1398/04/25 در ساعت 00:00:00

5 گام طلایی برای استخدام در یک رستوران لوکس از جمله مجموعه شعب ارکیده را بخوانید چون کار در این رستوران‌ها سابقه‌ای طلایی در رزومه کاری است!

 ۵ گام طلایی که شانس استخدام در یک رستوران لوکس را بالا می‌برد

 

درخواست استخدام در یک رستوران لوکس بسیار زیاد است که طبق آمار منابع انسانی رستوران ارکیده در حال حاضر نزدیک به ۶۰۰ پرسنل مجرب در این مجموعه استخدام شده‌اند. در این مقاله قصد داریم شرایط استخدام در یک رستوران لوکس از جمله ارکیده را بررسی کنیم،‌ به امید این که توانسته باشیم گامی هر چند کوچک در ارتباط با اشتغال‌زایی برداشته باشیم. طبق تجربه ۶۰ ساله خدمت‌رسانی رستوران ارکیده، ۵ گام وجود دارد که اگر به آن توجه کنید برای استخدام در یک رستوران لوکس، راه‌گشاست و شانس شما را بسیار بالا می‌برد. اگر قصد دارید شانس خود را برای استخدام در چنین رستورانی بالا ببرید، با ما همراه باشید.

 

 

 

 

گام اول: آراستگی ظاهری اولین شرط برای استخدام در یک رستوران لوکس 

آراستگی ظاهری، یکی از مهم‌ترین مواردی است که می‌تواند شانس استخدام در یک رستوران لوکس را  بالا ببرد، رستوران‌های لوکس در فرایند استخدام خود همواره به دنبال جذب افرادی هستند که از نظم و انضباط فردی بالایی برخوردارند. شاید این مورد کمی برایتان عجیب به نظر برسد؛ اما به عنوان یک توصیه‌ جدی، همواره سعی کنید تا در قرار ملاقات اول، با پوششی آراسته ظاهر شوید. اهمیت آراستگی در طرز پوشش، پیرایش صورت، نظافت شخصی و ... را شامل می‌شود.

استخدام در یک رستوران لوکس

گام دوم: نظم کلید استخدام در یک رستوران لوکس 

همانطور که می‌دانید، نظم و انضباط فردی از مهمترین معیارهای اکثر مدیران است. برای استخدام در یک رستوران لوکس تمایل بیشتر به سمت افرادی است که وقت‌شناس و منظم باشند. در نتیجه، برای افزایش شانس استخدام در یک رستوران لوکس، سعی کنید تا در قرار اول به هیچ عنوان تأخیر نداشته باشید که این امر نشان از انضباط شخصی شما است. از طرفی یک رستوران لوکس، کاری نمی‌کند که اعتبار خود را در برابر مشتریانش خدشه‌دار کند، ‌پس توجه داشته باشید که نظم و انضباط فردی برای مدیریت چنین رستورانی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است! چرا که در رستوران‌های شناخته شده، مشتریان انتظار دارند تا همه چیز به شکلی منظم و دقیق انجام شود. به عنوان مثال، یکی از مهم‌ترین نگرانی مدیران و مشتریان رستوران‌های لوکس، زمان آماده شدن سفارش مشتریان است. این زمان به عوامل متعددی باز می‌گردد که نظم و انضباط هر یک از پرسنل برای استخدام در یک رستوران لوکس نقش بسیار مهمی در این زمان‌بندی ایفا می‌کند.

استخدام در یک رستوران شیک

گام سوم: فن بیان و مهارت‌های گفتاری 

شما می‌توانید با کلمات معجزه کنید! این ضرب‌المثل که تا مرد سخن نگفته باشد؛ عیب و هنرش نهفته باشد در استخدام نیز کاملا صدق می‌کند. به خصوص اگر در جایگاهی استخدام شوید که به طور مستقیم با مشتریان برخورد داشته باشید. فن بیان و مهارت‌های گفتاری، برای استخدام در یک رستوران‌ لوکس از اهمیت بالایی برخوردار است. به طور مثال یک سالن‌دار خوب باید بتواند به خوبی با مشتریان ارتباط برقرار کند و رضایت مشتریان را در هر موقعیتی، به خصوص در هنگام بروز مشکلات جلب کند. فن بیان و مهارت‌های گفتاری پرسنل می‌تواند در شرایط بحرانی نجات‌دهنده است. این شرایط بحرانی می‌تواند از بروز مشکل و نزاع بین پرسنل و خدمه تا اعتراض یک مشتری نسبت به شرایط بد سرویس‌دهی یا کیفیت پایین یک وعده غذایی را شامل شود. در صورتی که پرسنل و خدمه رستوران از فن بیان بالا و مهارت‌های گفتاری مناسب برخوردار باشند، مشکلاتی این چنین کمتر اتفاق می‌افتد و با برخورد خوب سالن‌دار برطرف می‌شود؛ در نتیجه این مهارت‌ها همواره به عنوان یکی از مهم‌ترین معیارهای استخدام در یک رستوران لوکس در نظر گرفته می‌شود. هوش عاطفی بالا باعث می‌شود شخص از فن بیان قوی برخوردار باشد. چرا که پرسنل رستوران‌های لوکس علاوه بر این که باید به بهترین شکل ممکن وظایف تخصصی خود را انجام دهند، باید بتوانند به خوبی با دیگر پرسنل رستوران و مشتریان تعامل داشته باشند.

استخدام در یک رستوران لوکس

گام چهارم: داشتن گواهینامه‌های بین‌المللی

استخدام در یک رستوران لوکس معیارهای متفاوتی از دیگر رستوران‌ها دارد. شرکت کردن در دوره‌های تخصصی و اخذ گواهینامه‌های این دوره‌ها معیاری است که می‌تواند شانس استخدام در یک رستوران لوکس را بالا ببرد. در این صورت، خوب است بدانید که با اخد این گواهینامه‌ها می‌توانید مسیر استخدام را برای خود هموار کنید. در صورتی که اخذ گواهینامه‌های بین‌المللی برایتان دشوار است و یا امکان ثبت‌نام و شرکت کردن در این دوره‌ها را ندارید، در دوره‌های مشابه داخلی در کشور شرکت کنید و گواهینامه و مجوز‌های مرتبط داخلی را برای استخدام در یک رستوران لوکس در نظر بگیرید.

 

استخدام در یک رستوران لوکس

گام پنجم: تسلط به زبان انگلیسی برای میزبانی از مشتریان خارجی

معمولاً رستوران‌های لوکس میزبان مشتریان متفاوتی هستند که بخش قابل توجهی از این مشتریان را افراد غیرایرانی تشکیل می‌دهند. بر همین اساس، به این نکته برای استخدام در یک رستوران لوکس توجه زیادی می‌شود! زیرا این رستوران‌ها برای پذیرایی از مهمانان خارجی خود سعی می‌کنند تا در گام اول در فرایند استخدام پرسنل خود، از افرادی استفاده کنند که حداقل به زبان انگلیسی مسلط باشند و در گام دوم منوی بین‌المللی خود را با پرسنلی مسلط به زبان انگلیسی به میهمانان خارجی خود تقدیم کنند. به همین دلیل تسلط به زبان‌های خارجی یا قابلیت طبخ غذاهای غیر ایرانی می‌تواند یک امتیاز خوب برای علاقه‌مندان به استخدام در یک رستوران لوکس باشد. 

استخدام در یک رستوران لوکس

کلام آخر برای استخدام در یک رستوران لوکس 

موارد بالا از مهمترین عواملی هستند که می‌تواند شانس استخدام شما در یک رستوران لوکس را بالا ببرد؛ اما بدون شک مدیریت این رستوران‌ها، معیارهای مهم دیگری را طبق تجربه خود در این حوزه، در نظر دارند. موارد مطرح شده در بالا، تنها پیش‌نیازهای استخدام در یک رستوران لوکس است؛ اما این نکات تمام ماجرا نیست. در نتیجه نباید برای موفق شدن در فرایند استخدام، تنها به این موارد دقت کرد.


استخدام در یک رستوران لوکس از جمله مجموعه شعب ارکیده،‌ سابقه‌ای طلایی در رزومه کاری است! پس سعی کنید در محیطی استخدام شوید که موجب رشد شما شود.
 

نظر جدید
شما هم نظر دهید:
0%