0
منو دسترسی

بهترین رستوران تهران برای مجالس ختم چه ویژگی‌هایی دارد؟

1398/09/06 در ساعت 00:00:00

بهترین رستوران تهران برای مجالس ختم امکانات زیادی از جمله ارائه غذاهای باکیفیت و متنوع و پذیرایی آبرومندانه با بهره‌گیری از پرسنل مجرب و کارآزموده گرفته تا سالن‌های VIP برای شما فراهم آورده است.

بهترین رستوران تهران برای مجالس ختم چه ویژگی‌هایی دارد؟

 

برگزاری مراسم یادبود، ختم یا مجلس سوگواری در بسیاری فرهنگ‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. چرا باید مراسم ختم یا سوگواری برگزار کنیم و اینکه بهتر است این مجلس را در کجا برگزار کنیم و برای انجام این کار چه مقدمات و نکاتی را باید در نظر بگیریم.

 

همگی مسائلی هستند که ذهن خانواده عزادار را در آن لحظات سخت جدایی، به خود مشغول می‌کند. ما در این مقاله سعی داریم با توجه به آداب و رسوم حاکم بر جامعه و شیوه نوین برگزاری مجالس ترحیم به این سؤالات پاسخ دهیم و بهترین رستوران تهران برای مجالس ختم را به شما معرفی کنیم. 

 

 

 

 

عناوین زیر در این مقاله بررسی می‌شوند:

•  چرای برگزاری مراسم ترحیم
•  چه زمانی برای برگزاری مراسم ختم مناسب است؟
•  بزرگداشت یاد و خاطره عزیز ازدست‌رفته در بهترین رستوران تهران برای مجالس ختم
•  بهترین رستوران تهران برای مجالس ختم کجاست؟

چرای برگزاری مراسم ترحیم

وقتی عزیزی از میان ما می‌رود، برای جای خالی‌اش، اندوه بی‌پایان فقدانش و دل‌تنگی بیچاره‌کننده‌ای که می‌دانیم هیچ‌گاه التیام نخواهد یافت، تسلای چندانی وجود ندارد. با این همه دوستان و آشنایان برای گرامیداشت یاد و خاطره عزیز ازدست‌رفته و برای دلجویی از خانواده سوگوار به گرد هم جمع می‌شوند. این دور هم جمع شدن فرصتی را برای ابراز همدردی در میان کسانی که دوستشان داریم و به ما اهمیت می‌دهند فراهم می‌آورد. فرصت بسیار غنیمتی که موجب می‌شود خانواده عزادار خود را در این غم بزرگ تنها نبینند و حس کنند که مورد حمایت افراد فامیل، دوستان و آشنایان قرار دارند.

 

از طرفی ساعات طولانی انتظار برای انجام مراحل خاک‌سپاری باعث خستگی افراد می‌شود و غم و احساس فقدان نیز بر آلامشان می‌افزاید؛ بنابراین لازم است که بلافاصله پس از مراسم خاک‌سپاری دور هم جمع شویم و با کسانی که خود را در غم ما شریک می‌دانند، در مورد غم مشترکمان به گفتگو بپردازیم.

بهترین رستوران تهران برای مجالس ختم

به‌علاوه در این لحظات سخت و دشوار نیز زندگی جریان دارد و ما احتیاج به خوردن غذا و نوشیدنی داریم. شاید اولین چیزی که به ذهنمان خطور کند این باشد که در این میان چگونه از مهمانمان پذیرایی شایسته‌ای داشته باشیم؛ خصوصاً زمانی که بسیاری از مهمانان و افراد حاضر در مراسم از راه دوری آمده باشند.

 

از آنجایی که سالن‌های غذاخوری اطراف آرامستان‌ها اغلب غذاهای مناسبی عرضه نمی‌کنند، عموماً شلوغ هستند، امکانات لازم برای پذیرایی شایسته‌ و درخور برای مهمانان ندارند، تأخیر زیادی برای آماده کردن غذا دارند و علاوه بر این مشکلات، عموماً هزینه‌های گزافی از خانواده عزادار دریافت می‌کنند بنابراین مکان مناسبی برای پذیرایی از مهمانان مراسم ترحیم نخواهند بود. بهتر است با پیش‌بینی مدت‌زمان انجام خاک‌سپاری، زمان دقیقی برای پذیرایی از مهمانان خود در نظر بگیریم و با بهترین رستوران تهران برای مجالس ختم هماهنگ کنیم، در این صورت دیگر نگران نحوه پذیرایی از مهمانان نخواهیم بود زیرا پرسنل باتجربه و کارآزموده مجموعه به خوبی می‌توانند پذیرایی درخور، از مهمانانمان داشته باشند.

 

بهترین رستوران تهران برای مجالس ختم امکانات زیادی از ارائه غذاهای باکیفیت و متنوع و پذیرایی آبرومندانه با بهره‌گیری از پرسنل مجرب و کارآزموده گرفته تا سالن‌های VIP و امکان پذیرایی از 450 نفر به‌طور همزمان را در اختیار مهمانان قرار می‌دهد.

چه زمانی برای برگزاری مراسم ختم مناسب است؟

در کشور ما علاوه بر روز خاک‌سپاری، در روزهای پس از فوت متوفی نیز مراسمات مختلفی برگزار می‌شود. از گذشته‌های بسیار دور برگزاری مراسم سوم، هفتم، چهلم و همچنین سالگرد درگذشت متوفی مرسوم بوده است. امروزه بسیاری از خانواده‌ها یک مجلس ختم به فاصله سه تا هفت روز پس از درگذشت عزیزشان می‌گیرند و یک مجلس نیز در روز چهلم برگزار می‌کنند. اینکه چه تعداد مراسمی مدنظرتان است بستگی به رسوم خانواده و همین‌طور میزان هزینهای دارد که برای انجام این مراسم در نظر گرفته‌اید.

 

بهترین رستوران تهران برای مجالس ختم

اما چه بخواهید فقط یک مجلس ختم برگزار کنید یا مجالس متعددی داشته باشید، بدون شک پذیرایی بی‌عیب و نقص از مهمانان که برای گرامیداشت یاد و خاطره عزیز ازدست‌رفته‌مان در مجلس ما شرکت می‌کنند اهمیت زیادی دارد؛ زیرا این مراسم می‌تواند به ‌نوعی سمبلی از زندگی کسی باشد که دوستش داشته‌ایم و نمایش‌دهنده شیوه‌ای باشد که او از مهمانان خود پذیرایی می‌کرد. مهمانان می‌دانند که برای تفریح و یا سرگرمی به این‌گونه مجالس نمی‌آیند بنابراین لازم نیست که نگران سرگرم شدن آن‌ها باشید. فقط بهتر است در نظر داشته باشید که می‌توانید از اقوام و دوستانتان برای این مراسم کمک بگیرید. آن‌ها مطمئناً از اینکه می‌بینند می‌توانند در این شرایط در کنار شما باشند و کاری برای شما انجام دهند خوشحال خواهند شد. 

 

اگر بهترین رستوران تهران برای مجالس ختم را انتخاب کنید؛ می‌توانید از بسیاری جهات برای برگزاری مجلس خود اطمینان خاطر داشته باشید. اگر ترجیح می‌دهید مراسم متعددی داشته باشید، می‌توانید با انتخاب یک نوع غذای باکیفیت و خوشمزه برای همه مهمانان، هزینه‌های خود را مدیریت کنید؛ جوجه‌کباب زعفرانی و یا چلوکباب کوبیده مخصوص، غذاهای پرطرفدار و معمول این مراسم هستند. اگر دوست دارید یک مجلس برگزار کنید و تعداد زیادی نیز مهمان ندارید می‌توانید به مهمانانتان حق انتخاب غذای موردعلاقه خود را بدهید و از منوی متنوع غذاهای باکیفیت و خوشمزه رستوران ارکیده بهره ببرید. مجالس ختم در رستوران ارکیده آرژانتین با توجه به تعداد مهمانان در سالن اصلی یا سالن‌های وی‌آی‌پی برگزار می‌شوند و امکانات زیادی برای برگزاری چنین مراسمی در این سالن‌ها مهیا خواهد بود.

بزرگداشت یاد عزیز ازدست‌رفته در بهترین رستوران تهران برای مجالس ختم

بهترین رستوران تهران برای مجالس ختم

در بهترین رستوران تهران برای مجالس ختم امکان این وجود دارد که میزی را به‌عنوان یادبود برای نشان دادن یادگاری‌هایی از عزیزمان طراحی کنیم. این میز یادبود می‌تواند از عکس‌های کودکی تا بزرگ‌سالی و یادگاری‌های کوچکی از او مانند وسایلی که دوست داشته و یا خوراکی‌های موردعلاقه‌اش را شامل شود. امروزه بعضی‌ها هم دوست دارند کلیپ کوتاهی از بخشی‌هایی از زندگی عزیز ازدست‌رفته، نگاه‌ها، خنده‌ها و صدای او که مانند نمایش قسمتی از چیزی است که او از زندگی و وجودش برای دیگران به‌جا گذاشته است، پخش کنند.

 

مرسوم است که در مجالس ختم مداحی و یا روضه‌خوانی انجام می‌شود؛ اگرچه گریه کردن می‌تواند باعث تسکین عزاداران شود اما بعضی مداحان از شعرها و مضامین نامناسبی برای گریاندن افراد استفاده می‌کنند که چندان شایسته و زیبا نیست. امروزه بسیاری از خانواده‌ها دوست دارند در مجلس ختم عزیزشان به‌جای مداحی‌های طولانی‌مدت یا سخنرانی‌هایی با مضامین کلی، زمانی را به صحبت در جمع درباره زندگی عزیزشان اختصاص دهند، تکه کلام‌های او را به یاد بیاورند و خاطراتی از او را بازگو کنند. بعضی افراد نیز با گفتن تأثیری که آن فرد در زندگی‌شان داشته سعی می‌کنند به‌نوعی معنای زندگی او را به دیگران نشان دهند. مراسم ختم نه‌فقط زمانی برای گریه کردن و عزاداری بلکه می‌تواند به‌گونه‌ای برگزار شود که یادآور حیات عزیزمان باشد؛ عزیزی که تا همین چند روز پیش در دنیای ما زندگی می‌کرده و فراز و نشیب‌های زیادی را مانند بسیاری از انسان‌ها پشت سر گذاشته است و اکنون جای خالی‌اش احساس می‌شود. برپایی مجالس ختم در رستوران ارکیده آرژانتین به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید بهترین یادبود را برای عزیز ازدست‌رفته‌تان برگزار کنید.

 بهترین رستوران تهران برای مجالس ختم کجاست؟

بهترین رستوران تهران برای مجالس ختم

رستوران ارکیده آرژانتین با داشتن سالن‌های مجلل، زیبا و مدرن که سیستم صوتی و تصویری ویژه‌ای هم دارد تا به حال میزبان مراسم یادبود و بزرگداشت فراوانی بوده است. برگزاری مجالس ختم در حال و هوای اندوه از دست دادن نزدیکان، کار بسیار دشواری است و به امکانات زیادی نیز احتیاج دارد. در گذشته بسیاری ترجیح می‌دادند که مراسم یادبود را در منزل خودشان برگزار کنند، اما امروزه با گسترش ارتباطات، پیچیده شدن رسوم پذیرایی و بسیاری مسائل دیگر، گرداندن یک مجلس ختم در خانه دشواری‌های زیادی دارد که باعث می‌شود بخواهیم مجالس ختم خود را درجایی برگزار کنیم که همه امکانات لازم را یکجا داشته باشد.

 

بهترین رستوران تهران برای مجالس ختم، علاوه برداشتن مبلمان شیک و زیبا و ارائه غذاهای باکیفیت و خوشمزه، امکان پذیرایی مهمانان با میوه، خرما، حلوا و سایر خوراکی موردنظر شما برای برگزاری مراسم ختم را نیز برایتان فراهم می‌سازد. پذیرایی از مهمانان با نوشیدنی‌های خنک در فصل تابستان و نوشیدنی‌های گرم مانند چای، قهوه و یا انواع دم‌نوش آرامش‌بخش در فصل‌های سرد سال در مراسم ختم امکان‌پذیر است. همچنین پخش موسیقی زنده کلاسیک یا سنتی مخصوص مراسم ختم، و خواندن اشعار با محتوای مناسب در مجالس ختم در رستوران ارکیده آرژانتین صورت می‌پذیرد که می‌تواند مجلس ختم عزیز شما را شایسته‌تر و باشکوه‌تر نماید. برای پذیرایی در این مراسم پرسنل و کارکنان باتجربه حضور دارند و خانواده داغدار می‌تواند از این فرصت برای دورهمی و گرفتن تسلی از آشنایان مشغول باشد و دغدغه‌ای برای پذیرایی از مهمانان نداشته باشد. 

 

مجالس ختم در رستوران ارکیده آرژانتین فرصتی مغتنم را به وجود می‌آورد تا بدون اینکه دل مشغول نحوه پذیرایی از مهمانانمان باشیم، به‌خوبی یاد و خاطره عزیز ازدست‌رفته‌مان را گرامی بداریم. بهترین رستوران تهران برای مجالس ختم در میدان آرژانتین، ابتدای خیابان الوند واقع شده است و از ساعت 12 ظهر تا 12 شب با تمام توان و امکانات خود آماده خدمت‌رسانی به همشهریان عزیز است. همچنین شماره تلفن 88885300-021 برای پاسخگویی به سؤالات و ثبت رزرو در اختیار مهمانان شریف این مجموعه قرار دارد.
 

اخبار مرتبط

آشنایی با بهترین رستوران متل قو برای تولد

1398/09/18 در ساعت 10:27:54

آیا تا به حال به برگزاری جشن تولد در کنار ساحل فکر کرده‌اید؟در بهترین رستوران متل قو برای تولد می‌توانید شبی خاطره‌انگیز و به‌یادماندنی را برای عزیزانتان رقم بزنید...

 آشنایی با بهترین رستوران متل قو برای تولد

چند ویژگی بهترین رستوران برای شب یلدا در تهران

1398/09/17 در ساعت 13:51:19

بهترین رستوران برای شب یلدا در تهران باید ویژگی‌های منحصر‌به‌فردی داشته باشد که در این مطلب سعی شده مهم ترین ویژگی‌های رستوران برای شب چله برای شما توضیح داده شود.

چند ویژگی بهترین رستوران برای شب یلدا در تهران

معرفی بهترین رستوران تهران برای تولد

1398/09/17 در ساعت 09:58:19

به این فکر کنید که دوست دارید امسال جشن تولدتان چگونه باشد؟ در چه محیطی برگزار شود؟ بهترین رستوران تهران برای تولد کدام رستوران است و چه ویژگی‌هایی باید برای پذیرایی از مهمانان‌تان داشته باشد؟

معرفی بهترین رستوران تهران برای تولد

بهترین رستوران شهریار برای ولنتاین

1398/09/14 در ساعت 13:21:51

مهمان کردن عزیزان خود در بهترین رستوران شهریار برای ولنتاین با صرف یک وعده غذای لذیذ می‌توانند تا این روز خاص را شاد و به‌یادماندنی در خاطرات خود ثبت نمایند.

بهترین رستوران شهریار برای ولنتاین

بهترین رستوران شهریار برای تولد کدام رستوران است؟

1398/09/13 در ساعت 11:25:03

مهم‌ترین دلیل برگزار کردن تولد در کافه یا رستوران درگیر نشدن میزبان در پذیرایی از میهمانان است. آیا می‌دانستید بهترین رستوران شهریار برای تولد کجاست؟ در بهترین رستوران شهریار می‌توانید تولدی خاطره‌انگیز...

بهترین رستوران شهریار برای تولد کدام رستوران است؟

فضایی عاشقانه در بهترین رستوران تهران برای ولنتاین

1398/09/13 در ساعت 09:51:12

در بهترین رستوران تهران برای ولنتاین به کسانی که دوستشان دارید عشق بورزید. به عشقتان گل و شکلات هدیه دهید و از او بابت همراهی و محبتی که ارزانی‌تان داشته سپاسگزاری کنید

فضایی عاشقانه در بهترین رستوران تهران برای ولنتاین
نظر جدید
شما هم نظر دهید:
0%