0
منو دسترسی

رستوران غذای ایرانی در تهران

1398/03/03 در ساعت 23:00:00

در سالهای دور اکثر رستورانها فقط رستوران غذای ایرانی بودند و سرو غذاهای ایرانی فقط در ظروف استیل و روحی  که به آنها در اصلاح عامیانه "دوری" گفته میشد انجام میشد. در آن زمانها  کافه نادری، شرف الاسلامی، پنتری، پیتزا داوود و رستوران های انگشت شمار دیگر، تنها رستوران غذای ایرانی در تهران بودند.

رستوران غذای ایرانی در تهران

در سالهای دور اکثر رستورانها فقط رستوران غذای ایرانی بودند و سرو غذاهای ایرانی فقط در ظروف استیل و روحی که به آنها در اصلاح عامیانه "دوری" گفته میشد انجام میگرفت که البته در رستوران غذای ایرانی اعیانی در ظروف مسی سرو میگردید. در آن زمانها  کافه نادری، شرف الاسلامی، پنتری و رستوران های انگشت شمار دیگر، تنها رستوران غذای ایرانی در تهران بودند.

در آن روزگاران در رستوران غذای ایرانی نوشابه ها در شیشه های مخصوص با نی سرو و سماقها در کاغذ پیچیده می شدند، میز سنتی و در عین حال زیبا و رنگین این رستوران ها حس و حال خوبی داشت. اما پس از گذشت مدت زمانی ظروف مسی و روحی جای خود را به ظروف چینی دادند و نوشابه ها از شیشه به قوطی تبدیل شدند و از آن قالب سنتی کم کم به سمت طراحی مدرن پیش رفتند.

با گذر زمان غذاهای ایرانی از رونق افتادند و افراد برای انتخاب غذای خود در رستوران غذای ایرانی را کمتر انتخاب میکردند و بیشتر به سمت غذاهای غیر ایرانی روی آوردند و همین امر موجب شد غذاهای خارجی و فست فود بیشتر مورد پسند مردم بود. این روند تا چندین سال ادامه داشت و انتخاب غذاهای فرنگی رواج یافت.

در این بین رستورانهایی کهنه کار فرصت را غنیمت شمردند و غذای ناب و اصیل ایرانی را از منو خود حذف نکردند و نام رستوران غذای ایرانی را همواره برافراشتند و روز به روز با کیفیت بهتر و بیشتر کردن دامنه غذاهای ایرانی خود، از رستوران های مورد علاقه اکثر مردم به شمار میرفتند .
 

ارکیده رستوران غذای ایرانی در تهران

 

 

رستوران غذای ایرانی با منوهای ایرانی و غذاهای خانگی و ظروف خاطره انگیز حس نوستالژیک مشتریان را تحریک میکردند و تبدیل به رستوران های پرطرفدار و در عین حال متفاوت و محبوب مشتریان شدند . با وارد شدن به فضای رستوران غذای ایرانی احساس می‌کنید به گذشته سفر کرده‌اید. حس ناب و خالص ایرانی را میتوانید در این رستوران ها پیدا کنید، در رستوران غذای ایرانی همه چیز عطر اصالت و سنت دارد.

 

طعم اصیل غذای ایرانی

 

 

خوردن غذا در رستوران غذای ایرانی به خوبی حس نوستالژیک دوستی مردم را تحریک میکند و البته استفاده از ظروف قدیمی و سنت‌های کهنه شده رو به فراموشی نیز به هر چه بهتر و بیشتر شدن علاقه افراد به رستوران غذای ایرانی کمک کرده است.
هرچند می توان گفت تعداد این رستورانها آنقدر هم اندک نیست که بتوان به راحتی یکی از آنها را انتخاب کرد و گاهی افراد سردرگم میشوند که کدام رستوران غذای ایرانی را برای گذراندن ساعاتی خوش برگزینند. 
 

لذت خوردن کباب در رستوران غذای ایرانی در تهران

 

از دیرباز ایرانیان افرادی خوش غذا بوده و هستند، و غذاهای ایرانی از آن دسته غذاهایی هستند که که اکثر افراد دنیا در هر کجای این کره خاکی تمایل به حداقل یک بار امتحان کردن آن ها دارند که بتوانند مزه شان را بچشند، البته نمیتوان منکر این قضیه شد که در هر کجای ایران غذاهای اصیل و سنتی و در عین حال بسیار خوشمزه ای را دارد و شما نمیتوانید مزه ای تکراری را در این بین پیدا کنید.

اگر رستوران باز، غذا دوست، رستوران گرد، اهل غذای اصیل و ناب ایرانی هستید باید انتخاب درستی برای رستوران غذای ایرانی خود داشته باشید.

 

غذای اصیل ایرانی در تهران

 

انتخاب رستوران غذای ایرانی خوب و مناسب برای سرو غذای اصیل ایرانی در محیطی بسیار زیبا و لاکچری، می‌تواند گزینه‌ای مناسب، برای ساختن یک روز یا شب رویایی برای شما باشد. برای سرو غذای ایرانی در رستوران غذای ایرانی اگر شما میزبان این مهمانی متفاوت باشید، می توانید تحسین همگان را برانگیزید.  در این رستوران غذای ایرانی به شما خوش خواهد گذشت و میتوانید از خوردن یک غذای ایرانی فوق العاده در کنار عزیزانتان، نهایت لذت را ببرید.

جذاب ترین اتفاق در زندگی هر کسی خورن غذاست یعنی انتخاب غذاهای خوشمزه و صد البته انتخاب رستوران غذای ایرانی خوب با غذاهای اصیل! 

 

انتخاب رستوران غذای ایرانی خوب و مناسب

 

 

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که رمز و راز موفقیت برخی از رستوران‌ها که یک شبه ره صد سال را طی می‌کنند چیست؟!
شاید بتوان به سادگی به این سوال پاسخ داد، مزه خوب، عطر و طعم خاطره انگیز و کیفیت غذاهای این رستوران ها را حتی از تصاویر آن هم می‌توان متوجه شد. اولین و مهمترین عامل موثر در کیفیت غذا ، مواد اولیه آن است . قطعا این مورد بر کسی پوشیده نیست که مواد اولیه مرغوب ارزان نیست اما با این حال باید از بهترین مواد اولیه برای پخت غذا استفاده شود تا بتوان مشتریانی وفادار برای رستوران رقم زد. در رستوران غذای ایرانی از افراد بسیار با تجربه و در عین حال متخصص و متعهد در فرایند تولید غذا استفاده می شود چرا که باید ارزش و اعتبار غذای اصیل ایرانی حفط شود و این امر را آشپز های ماهر و با تجربه به خوبی میتوانند درک کنند و به عرصه تولید برسانند و این افراد و تجربه کافی آنها به طور مستقیم در طعم غذا ها نیز تاثیر گذار خواهد بود . در این رستوران ها استانداردهای کیفی به طور کامل رعایت میشود و موجبات رضایت تمامی مشتریان فراهم می شود.
این رستوران ها غذاهای ناب و اصیل ایرانی را با استفاده از مواد غذایی درجه یک در زیباترین وجه ممکن با بهترین کیفیت در ظروف متناسب سرو می‌کنند. از ویژگی‌ تمام غذاهای اصیل ایرانی وجود ته دیگ است، آن هم ته دیگ سیب زمینی که به تنهایی می‌تواند یک غذا باشد، در اکثر رستورانهایی که غذای اصیل ایرانی را ارائه میدهند ته دیگ، همراه همیشگی غذاها می باشد. 

 

ته دیگ رستوران غذای ایرانی

 


رستوران غذای ایرانی سعی کرده اند تمام مایحتاج نوستالژیک و خاطره انگیز غذای سنتی ایرانی را با ظاهری تلفیقی از سنتی و مدرن جمع کنند. سرو غذاهای ایرانی از کله پاچه گرفته تا دیزی و انواع کباب و غذای ناب ایرانی در کنار انواع چاشنی و نوشیدنی خاطره انگیز تمام فاکتورهای یک رستوران ایرانی با سبک سنتی و محبوب این روزها می باشد. 

در این بین برخی رستوران ها هستند که سنت شکنی میکنند و هر بار غذاهای اصیل ایرانی را با ظاهری متفاوت و سر و شکلی تازه، اما با الهام از سنت‌های قدیمی سرو میکنند و در کنارش سرویس خوب و با کیفیتی هم ارائه میدهند.
سرو غذای با کیفیت، اتفاق خوب و خوشمزه و به شدت ویژه و هوس انگیزی است که در این گونه رستوران غذای ایرانی می‌توانید آن را تجربه کنید.
در این رستوران غذای ایرانی میتوانید انواع غذاهای اصیل ایرانی از جمله انواع کباب های ایرانی، قورمه سبزی، قیمه، کباب دیگی، لوبیا پلو، دمپختک با ترشی و سالاد شیرازی و دسر و نوشیدنی های سرد و گرم را در محیطی آرام و لذت بخش نوش جان کنید.
عوامل زیادی هستند که در انتخاب یک رستوران غذای ایرانی خوب دخیل هستند. کیفیت غذا، سرویس دهی، قیمت و تنوع غذایی. اما موقعیت مکانی و نوع رستوران نیز می تواند در انتخاب آنها تاثیر گذار باشد. مخصوصاً زمانی که قصد دارید برای یک گردش روزانه، خرید یا تفریح از خانه خارج شوید. اینجاست که مشتاق می شوید رستوران های غذای ایرانی خوبی را که در نزدیکی شما هستند را پیدا کنید.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار مرتبط

لذت سرو غذای ایرانی در یکی از رستوران های شیک در تهران

1398/03/19 در ساعت 13:40:56

اگر در تهران به دنبال رستورانی خوب و البته با ویژگی های خاص هستید باید با رستوران ارکیده یکی از رستوران های شیک در تهران آشنا شوید.

لذت سرو غذای ایرانی در یکی از رستوران های شیک در تهران

هویت ایرانی، غذای ایرانی در رستوران ارکیده

1396/12/19 در ساعت 14:30:44

در تمام موارد شناسایی یک کالا و یا یک فرد اصالت آن مورد توجه قرار می گیرد تا با استفاده از دیرینه ای که در آن مورد دارد فرآیند شناسایی صورت گیرد

هویت ایرانی، غذای ایرانی در رستوران ارکیده

طعم اصیل غذای ایرانی در رستوران ارکیده

1396/12/19 در ساعت 13:00:58

غذا از معیارهای مهم سفر و از اصلی‌ ترین مولفه‌های گردشگری در همه کشورهای جهان به خصوص کشورهای گردشگر پذیر است و توجه به آن خواسته یا ناخواسته در طراحی هر برنامه سفر ضرورتی انکارناپذیر به شمار می‌رود.

طعم اصیل غذای ایرانی در رستوران ارکیده
نظر جدید
شما هم نظر دهید:
0%