0
منو دسترسی

آشنایی با آداب و اصول پذیرایی در رستوران از مهمانان

1398/03/26 در ساعت 16:00:00

آداب و اصول پذیرایی در رستوران از مهمانان موضوع بسیار جذاب و حاوی نکات جالبیست که شاید اصلا فکرش را هم نکنید که برای چنین موضوعی اینقدر داستان وجود دارد!

آشنایی با آداب و اصول پذیرایی در رستوران از مهمانان

آداب و اصول پذیرایی در رستوران

در اکثر رستوران‌ها، هتل‌ها و کافی‌شاپ‌ها همواره قوانین خاصی حاکم است، از نوع برخورد که می‌تواند شامل یک سلام گرم، طرز ایستادن، دست دادن و لبخندی دلنشین بر چهره باشد تا خدمت‌رسانی به مهمانان که تمامی موارد یاد شده تنها بخشی از آداب و اصول پذیرایی از مهمانان هستند که می‌تواند باعث ایجاد یک تجربه بی‌نظیر برای مشتریان شود.

 

به‌علت اهمیت این موضوع، در رستوران ارکیده همواره سعی شده تا از کارکنان خوش برخورد و آشنا با اصول پذیرایی در رستوران و تشریفات در تمامی شعبات استفاده شود. در این بخش هم همراه ما باشید تا شما را در قالب یک مقاله آموزشی با آداب و اصول پذیرایی در رستوران از مهمانان آشنا کنیم.

 

 

اصول خدمات و سرویس دهی

1.در ابتدا که مهمانان وارد می‌شوند، یک راهنما با خوش‌رویی به استقبال آمده و آنان را به سمت میزهایشان راهنمایی می‌کند.

2.اصل مهم در اصول پذیرایی در رستوران ها این است که جهت حرکت سرویس‌دهی، به صورت ساعت‌گرد است.

3.ارائه غذاها از طریق دست راست و حمل آنها با دست چپ دومین مورد از اصول پذیرایی در رستوران ها است.

4.سرو نوشیدنی‌ها همچون نوشابه و دلستر باید از سمت راست مهمانان صورت پذیرد.

5.چهارمین مورد این است که اگر هنگام سرو غذا و نوشیدنی قسمتی از آنها بر روی پیراهن یا شلوار مهمانان ریخته شد باید ضمن عذرخواهی از مهمان این موضوع به مسئول آن بخش اطلاع رسانی شود.

6.رعایت نکاتی بهداشتی توسط کارکنان تشریفات از موارد با اهمیت در اصول پذیرایی در رستوران‌ ها است به شکلی که غذا و یا نان با دست برداشته نشود.

اصول پذیرایی در رستوران

چیدمان روی میز

یکی از عوامل بسیار مهم در اصول پذیرایی در رستوران طرز و نوع چیدمان میز است که شامل قراردادن دستمال پارچه‌ای، شیوه قرار دادن ظروف بر روی میز و چیدمان میز و صندلی‌ها است.

1.هر چه سعی شود ظروف به صورت متقارنتر چیده شوند بهتر است زیرا باعث تاثیرگذاری بیشتر بر مهمانان میشود.

2.گلها و شمع های موجود در میز غذا خوری می توانند از عوامل زیبایی و آرامش باشند اما قرارگیری آنها نیز اهمیت فراوانی دارد و میبایست در اندازه مناسب با میز غذا و در وسط میز تعبیه شوند که مانع از راحتی مهمان برای صرف غذا نشود و ترجیحا در میزهای رسمی از شمع های سفید رنگ و غیر رسمی از شمع هایی با رنگ های مختلف استفاده شوند.

3.قرار گرفتن چنگال در سمت چپ بشقاب و قاشق در سمت راست آن از دیگر اصول پذیرایی در رستوران ها به شما می رود.

4.قراردادن چاقو و یا کارد در سمت راست کنار قاشق به شیوه ای که قسمت تیز آن به سمت مهمان نباشد.

اصول پذیرایی در رستوران

  1. گاهی اوقات در میز برای هر نفر بیش از یک قاشق، چنگال و بشقاب نیاز بوده پس اصول آن به این گونه است که در ابتدا ظرف پیش غذا(سوپ) بر روی بشقابی قرار می گیرد و و در سمت راست آن از بیرونی ترین قسمت ابتدا قاشق مناسب با سوپ خوری و یا سایر پیش غذاها قرارداده شده است که بعد از اتمام پیش غذا توسط مهمان، ظرف و قاشق یاد شده از روی میز برداشته خواهند شد.
  2. قرار دادن دستمال بر روی میز از مهمترین اصول پذیرایی در رستوران ها برای حفظ اصول بهداشتیست به این شکل که بهتر است در سمت چپ کنار چنگال قرار بگیرد.
  3. برای قرار دادن لیوانها بر روی میز در ابتدا باید دقت لازم را داشت که هیچگونه اثر انگشتی بر روی آنها موجود نباشد.
  4. سپس لیوان ها اگر در یک اندازه معین بودند باید بالای قاشق و به صورت مورب چیده شوند و اگر لیوانها در اندازه های متفاوت بودند بهتر است که از بزرگ به کوچک بر روی میز قرار داده شوند.
  5. قاشق و چنگالی که برای صرف دسر به کار برده می شوند باید در بالای بشقاب قرار بگیرند.

موارد یاد شده بخشی از اصول پذیرایی در رستوران ها است که رعایت آن بسیار اهمیت دارد و در شعبات رستوران ارکیده همواره سعی می‌شود که از زیباترین و البته اصولی‌ترین نوع چیدمان استفاده شود.

اصول پذیرایی در رستوران

تشریفات

توجه داشته باشید این موضوع که برخورد کارکنان یک رستوران در هر زمانی با مهمانان چگونه باید باشد یکی دیگر از اصول پذیرایی در رستوران ها است و آنقدر اهمیت دارد که می‌تواند باعث جذب مشتریان شود. در همین راستا می‌خواهیم چند مورد از اصول پذیرایی در رستوران به خصوص بحث تشریفات، مروری داشته باشیم:

  1. این نکته بسیار اهمیت دارد که کارکنان از لحظه ورود مهمانان به رستوران لبخندی را بر چهره داشته باشند و با خوش‌رویی به استقبال آنها بروند.
  2. تکیه نکردن بر دیوار و از طرفی درست ایستادن آنها در مقابل مهمانان به شکلی که دست به سینه نباشند نیز از نکات مهم در تشریفات و اصول پذیرایی در رستوران است.
  3. اگر مهمانی از شرایط نارضایتی داشت کارکنان رستوران این وظیفه را دارند تا بلافاصله موضوع را به مسئول خود اطلاع رسانی کنند.
  4. گوش دادن به مشتریان، رعایت ادب، صحبت کردن با تن صدای مناسب و البته گفتگو با مشتریان تنها در مواقع اضطراری از نکات ریز مربوط یه بحث تشریفات و اصول پذیرایی در رستوران ها و هتل ها و کافی شاپ ها است.

اصول پذیرایی در رستوران

تمامی نکات یاد شده موارد مهمی مربوط به روش‌های پذیرایی از مهمانان و مشتریان است که حفظ و رعایت هرکدام از آن‌ها می‌تواند در حک شدن نام یک رستوران شیک و ایده آل در ذهن مشتری تاثیر داشته باشد. فراموش نکنید در شعبات ارکیده که ۶۰ سال سابقه درخشان در زمینه اصول پذیرایی در رستوران و تشریفات دارد شما همواره می‌توانید شاهد میزبانی گرم کارکنان مجرب ما باشید.
 

اخبار مرتبط

نگاهی موشکافانه به باقالی پلو با ماهیچه نگین مهمانی‌های ایرانی

1398/04/11 در ساعت 12:30:31

در این مطلب جذاب گام‌های کلیدی و مهم برای پختن باقالی پلو با ماهیچه را آموزش دهیم و شما می‌توانید طعم اصیل باقالی پلو با ماهیچه ایرانی را برای ضیافت‌های خود در یکی از شعب رستوران ارکیده امتحان کنید.

نگاهی موشکافانه به باقالی پلو با ماهیچه نگین مهمانی‌های ایرانی

لذت سرو غذای ایرانی در یکی از رستوران های شیک در تهران

1398/03/19 در ساعت 13:40:56

اگر در تهران به دنبال رستورانی خوب و البته با ویژگی های خاص هستید باید با رستوران ارکیده یکی از رستوران های شیک در تهران آشنا شوید.

لذت سرو غذای ایرانی در یکی از رستوران های شیک در تهران
نظر جدید
شما هم نظر دهید:
0%