0
منو دسترسی

چگونه کباب شاندیز بخوریم اما چاق نشویم؟!

1398/05/05 در ساعت 11:00:00

یکی از مجبوب‌ترین غذاهای ایرانی کباب شاندیز است که شهرت جهانی دارد! در این مقاله می‌خواهیم ترفندی را به شما آموزش دهیم که کباب شاندیز بخورید اما چاق نشوید!

چگونه کباب شاندیز بخوریم اما چاق نشویم؟!

کباب ایرانی یکی از محبوب‌ترین و معروف‌ترین غذاهای موجود در منوی اکثر رستوران‌ها است که انواع مختلفی دارد که گوشت‌ها با دستور‌ تهیه متفاوتی کباب می‌‌شوند. محبوبیت این غذای ایرانی به اندازه‌‌ای است که هر قوم و نژادی سبک خاص خود را در طبخ آن ابداع کرده‌اند. کباب را می‌‌‌توانیم جزو آن دسته از غذاهایی در نظر بگیریم که تقریبا اکثریت افراد به جز گیاه‌خواران به خوردن آن علاقه دارند.

 

شاید شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که از عادت‌های بد غذایی رنج می‌‌برید و یا این که به دلیل پیشگیری از چاقی، خوردن کباب را برای خود ممنوع کنید؛ به همین دلیل سعی داریم تا در این مقاله از سری مقالات وبلاگ رستوران ارکیده به نوع خاصی از این غذا یعنی کباب شاندیز ارکیده بپردازیم به طوری که آن را به عنوان راهکاری مناسب در جهت بهبود عادت‌‌های بد غذایی معرفی کنیم و با ارائه‌ یک روش جذاب به نگرانی شما در مورد خوردن کباب و افزایش وزن پایان دهیم.

 

تاریخچه کباب شاندیز

کباب شاندیز در حال حاضر در رستوران‌‌های مختلف با روش‌های متفاوتی طبخ می‌شود. ممکن است برای شما این سوال مطرح شود که تاریخچه و خاستگاه اصلی کباب شاندیز چیست؟ همانطور که می‌‌دانید، به کباب شاندیز شیشلیک نیز می‌گویند که برگرفته از واژه‌ای ترکی است و از گوشت دنده گوسفند تهیه می‌شود. به دلیل لذیذ بودن این گوشت، روش‌های متفاوتی در گذر زمان برای طبخ آن وجود دارد؛ یکی از این ترفندها توسط فردی در شاندیز مشهد ابداع شده است که توانسته در گذر زمان، نظر افراد بسیاری را به خود جلب کند و کباب شاندیز را در دایره غذاهای اصیل ایرانی قرار دهد. البته از این نکته نیز نباید غافل شد که طعم کباب شاندیز در رستوران‌‌های مختلف تفاوت‌های چشم‌گیری دارد. یکی از معروف‌ترین کباب‌های شاندیز در رستوران ارکیده موجود است که با دستور طبخ انحصاری، پذیرای کباب‌ دوستان است.

 

کباب شاندیز

چرا کباب شاندیز ارکیده محبوب است؟

بدون تردید باید نکات مهمی در دل کباب شاندیز ارکیده وجود داشته باشد که توانسته طرفداران زیادی را به خود جلب کند. با ما همراه باشید تا مهمترین نکات طبخ کباب شاندیز محبوب رستوران ارکیده را بیان کنیم:

 

کباب شاندیز

دستور طبخ اختصاصی کباب شاندیز ارکیده

همانطور که می‌‌دانید یکی از مهمترین مراحل طبخ هر نوع کبابی، مرحله آماده ‌سازی گوشت کباب است. عموماً هر آشپز و رستورانی روش خاص خود را در طبخ کباب دارد. مواد و ادویه‌هایی که در مرحله‌ آماده‌‌سازی کباب مورد استفاده قرار می‌گیرند باعث عطر و طعم  کباب می‌شوند! در صورتی که مواد و ادویه‌ها به درستی انتخاب و استفاده نشوند؛ ممکن است گوشت کبابی در حالت ایده‌آل خود قرار نگیرد. به عنوان مثال در طبخ کباب شاندیز برخی افراد از یک ماده اسیدی مثل کیوی استفاده می‌‌کنند تا بتواند گوشت را نرم و خوردن آن را مطبوع کند. در صورتی که مدت زمان قرارگیری گوشت در این ماده به اندازه‌ کافی نباشد، کیفیت گوشت به شدت پایین می‌آید.

 

مراحل آماده‌‌سازی گوشت کبابی باید به خوبی مورد توجه قرار بگیرد؛ چرا که ممکن است در صورت آماده نبودن گوشت مشکلات متعددی در فرایند گوارش ایجاد شود. علاوه بر این، آماده بودن گوشت کباب شاندیز می‌‌تواند مستقیما بر روی خوردن کباب نیز اثر بگذارد. یقیناً سفتی و شل بودن گوشت کبابی می‌تواند لذت خوردن کباب را تا حد زیادی نامطلوب کند. در رستوران ارکیده دستور کباب شاندیز معمولاً مطابق با سلیقه و ذائقه مهمانان عزیز تهیه می‌شود. مراحل آماده‌سازی گوشت کباب شاندیز رستوران ارکیده یکی از مهم‌ترین دلایل کیفیت بالای این کباب است!

کباب شاندیز

کباب شاندیز در تضاد با عادت‌های بد غذایی!

همانطور که می‌‌دانید کباب‌ به طور کلی در دسته‌ غذاهای اصیل و قدیمی ملل مختلف به خصوص ما ایرانیان قرار می‌‌گیرد. بر همین اساس توصیه‌‌های پزشکی متعددی در مورد نحوه طبخ و میل کردن آن وجود دارد که از طب سنتی نشات می‌گیرد. غذاها به خودی خود دارای طبع‌های متفاوتی هستند که با توجه به آن، طب سنتی توصیه‌های مختلفی را برای حفظ سلامتی ارائه می‌‌کند. کباب شاندیز نیز از این قاعده مستثنی نیست؛ اما متاسفانه به دلیل وجود عادت‌های بد غذایی، برخی افراد به این توصیه‌‌ها توجه نمی‌‌کنند و یا به طور کلی از آن‌ها بی‌خبر هستند. دستور طبخ کباب شاندیز ارکیده کاملاً در راستای رعایت این اصول تهیه شده است. توصیه‌های طب سنتی در دستور طبخ کباب شاندیز ارکیده طی دو بخش به کار  گرفته شده‌اند:

۱.مرحله آماده‌سازی

۲.مرحله تهیه مخلفات همراه غذا

علاوه بر توجه به عادت‌های بد غذایی و حفظ طعم لذیذ کباب، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های کباب دوستان چاق شدن و اضافه وزن است! در پاسخ به پرسش مطرح شده در ابتدای این مقاله باید بگوییم که پس از رعایت تعداد دفعات میل کردن کباب، نحوه آماده ‌سازی و مخلفات همراه غذا بیشترین تاثیر را در پیشگیری از چاقی ناشی از مصرف کباب دارد. که در رستوران ارکیده به این امر توجه بسیاری می‌شود!

کباب شاندیز

اولویت در کباب شاندیز ارکیده حفظ ارزش غذایی است! 

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌‌های تغذیه، حفظ ارزش غذایی مواد خوراکی پس از طی کردن فرایند طبخ است. حرارت به خودی خود بسیاری از مواد مغذی موجود را از بین می‌‌برد. هر اندازه که مدت زمان حرارت‌دهی به مواد بیشتر باشد، این مشکل تشدید می‌‌شود. یکی از موارد مهم در طبخ کباب شاندیز ارکیده توجه به حفظ ارزش غذایی کباب است. زمان و روش طبخ کباب تأثیر قابل توجهی در این امر دارد. کباب شاندیز ارکیده از لحاظ ارزش غذایی در سطح بالایی است. زمان پخت این کباب به اندازه‌‌ای باید باشد که علاوه بر حداقل میزان از دست رفتن ارزش غذایی، از خشک شدن کباب شاندیز نیز جلوگیری شود. آبدار بودن کباب شاندیز ارکیده یکی از مهم‌ترین ویژگی‌‌های شهرت این کباب در میان علاقه‌مندان آن است. به طور کلی انواع کباب می‌تواند به عنوان یکی از مناسب‌‌ترین انتخاب‌‌‌های موجود برای افرادی باشد که قصد دارند عادت بد غذایی خود را تغییر دهند.

کباب شاندیز

دستور طبخ کباب شاندیز ارکیده به گونه‌ای تهیه شده است تا بتواند تمام نکات بیان شده در این مقاله را داشته باشد. این کباب علاوه بر ارزش بالای غذایی، بسیار لذیذ است و می‌‌تواند به عنوان یک گزینه‌‌ مناسب در برنامه رژیم غذایی افرادی که قصد کاهش وزن خود را دارند نیز جای بگیرد.

 

اخبار مرتبط

آشنایی با انواع کباب ایرانی و طرز تهیه آن‌ها

1398/05/17 در ساعت 10:51:46

طرز تهیه انواع کباب ایرانی که در مهمانی‌ها نگین سفره شما می‌شود. جهت نوش‌جان کردن انواع کباب که توسط ماهرترین آشپزان درست می‌شود...

آشنایی با انواع کباب ایرانی و طرز تهیه آن‌ها

بهترین دکوراسیون رستوران در ایران

1398/05/13 در ساعت 11:52:14

چه معیارهایی برای انتخاب بهترین دکوراسیون رستوران وجود دارد تا چشم‌های همه را به خود خیره کند؟ در این مطلب فوق‌العاده جذاب تا انتها همراه ما باشید!

بهترین دکوراسیون رستوران در ایران

 بهترین رستوران تهران کجاست؟

1398/05/08 در ساعت 16:36:50

این نکته طلایی را هیچ‌گاه از یاد نبرید که برای بهترین بودن نیاز به انجام کارهای خارق‌العاده نیست. لقب بهترین رستوران تهران مناسب مکانی است که سعی کند برنامه ریزی خوب و دقیقی

 بهترین رستوران تهران کجاست؟

بهترین رستوران فضای باز کجاست؟

1398/03/09 در ساعت 19:12:55

خوردن غذاهای لذیذ و نوشیدنی های تازه بخصوص از نوع سنتی وایرانی، همواره میان ایرانیان و حتی توریست هایی که به اینجا می آیند طرفداراهای خودش را داشته وهم اکنون نیز دارد.

بهترین رستوران فضای باز کجاست؟

کباب ایرانی از گذشته تا به امروز در رستوران ارکیده

1396/12/19 در ساعت 14:27:36

ایرانیان افرادی هستند که به ارزش غذایی خود اهمیت بسیاری می دهند و برایشان مهم است که غذایی که مصرف می کنند از ارزش غذایی مناسب و انرژی بالایی برخوردار باشد.

کباب ایرانی از گذشته تا به امروز در رستوران ارکیده

آشنایی با رستوران ارکیده شعبه میدان آرژانتین

1396/12/19 در ساعت 13:52:24

در این مطلب می خواهیم شما را با یکی از بهترین و لوکس ترین رستوران های تهران آشنا کنیم، رستورانی با منوی غذاهای اصیل ایرانی.

آشنایی با رستوران ارکیده شعبه میدان آرژانتین
نظر جدید
شما هم نظر دهید:
0%