درباره ما


«ارکیده» میزبان شماست
دوست دارید «ما» را بشناسید؟

داستان ارکیده

مسیری پُر از عطر و طعم و رنگ

بیش از ۶۰ سال پیش، مرحوم حاج علی اَژدری مَمَقانی، زاده ۱۳۱۸ در تبریز، وقتی اولین شعبه از گروه رستوران‌های «ارکیده» را افتتاح می‌کرد، ایمان داشت که آغازگر روایتی باشکوه از تلاش و همکاری و پیشرفتِ خیل عظیمی از انسان‌ها خواهد بود که تا به همین امروز نیز ادامه دارد. روایتی که همیشه حول محور «خاطره‌سازی» می‌چرخد و متمرکز است بر خلق تجربه‌ای عمیق و باکیفیت از غذا و آداب آماده‌سازی و سِرو آن؛ «غذایی» که در جمع آدم‌ها معنایی فراتر پیدا می‌کند؛ لحظاتی گرم و به‌یادماندنی می‌سازد و پیوندهای انسانی را مستحکم‌تر می‌کند.

امروز، روایت ما در «ارکیده» با ۱۰ شعبه فعال در سراسر کشور ادامه دارد: تهران، البرز، گیلان، مازندران و اصفهان.

رستوران‌کافه‌های «ارکیده» علاوه بر ارائه خدمات در بخش رستوران و کافه، با منویی متنوع از غذاهای ایرانی و فرنگی، غذاهای محلی، نوشیدنی‌ها و دِسرها، در برگزاری مراسم مختلف از تولد، سالگرد ازدواج، مراسم عقد تا رویدادهای کاری و رسمی، در خدمت میهمانان عزیز است.

ما در «ارکیده» راهکارهایی برای بهبود خدمات رفاهی سازمان‌ها هم ارائه می‌کنیم: تهیه غذای پرسنلی و امکان استفاده از «ارکیده‌کارت» و «هدیه‌کارت»، به‌عنوان هدیه‌ای برای کارکنان، مشتریانِ شرکت‌ها و دوستان.

می‌کوشیم با انتخاب موقعیت‌های مختلفِ مکانی، مانند بافت تاریخی، با‌غ‌رستوران و رستوران ساحلی یا با معماری مدرن و به‌روز، تمام سلیقه‌ها را پاسخ‌گو باشیم. سالن‌های اختصاصی برای ایجاد حریم خصوصیِ بیشتر در برگزاری مراسم، پله‌برقی، مِنو با خط برِیل، خانه بازی، برنامه عروسکی و چهره‌آراییِ کودکان از مجموعه اقداماتی است که در مسیر راحتی میهمانانمان از همه اقشار جامعه انجام داده‌ایم.

ما «خرسندیم به سال‌ها خاطره‌سازی» و با اقتدار و انگیزه، مسیر پیشرفت و توسعه و حفظ کیفیت را ادامه می‌دهیم.

ماموریت

ما، به‌بهانه خوردن غذایی خوش‌طعم یا قهوه‌ای دل‌چسب، آدم‌ها را دورِ هم جمع می‌کنیم؛ آدم‌هایی که عزیزترینِ همدیگرند یا برای کار و تلاشی دسته‌جمعی گِرد هم می‌آیند. چه شوقی عمیق‌تر از نزدیک‌کردن آدم‌ها به یکدیگر؟ و چه هدفی والاتر از «خاطره‌ساز»بودن؟

چشم‌انداز

آینده گروه غذایی «ارکیده» را جایی بر فراز صنعت رستوران‌داریِ ایران می‌بینیم. قصد داریم با تکیه بر مدل علمیِ فرانچایز (حق امتیاز)، مسیر توسعه و اشتغال‌زاییِ داخلی و جهانی را ادامه دهیم.

ارزش‌های ما

هر روز تلاش می‌کنیم، برای خلق تجربه‌ای شیرین، از بودن کنار همدیگر.

اثرگذاری

ما عطر و طعمِ غذا را وسیله می‌کنیم، تا «خاطره» بسازیم؛ تا لذت زندگی را با میزبانی از آدم‌ها در کنار کسانی که دوستشان دارند دو چندان کنیم؛ تا تغییری در جهان پدید بیاوریم و این‌چنین «اثرگذار» باشیم.

تعهد به کیفیت

کیفیت برای ما یعنی احترام به مشتری، آماده‌کردن هر غذایی و ارائهٔ هر خدمتی با تمام وجود. ما با همکاران متخصّصمان در تلاشیم تا بهترین باشیم، برای شما.

پویایی و یادگیرندگی

ما، با علم به نادانسته‌هایمان در صنعت غذا، همیشه در حال آموختنیم. از ریسک‌کردن و به‌کارگیری دانشمان نمی‌ترسیم. باور داریم که شکست بخشی از یادگرفتن است و آموزش را اصلی اساسی برای تبدیل‌شدن به الگویی ناب در صنعت غذا می‌دانیم.

کارآفرینی و سازندگی

کارآفرینی برای ما یعنی تولید مستمرِ محصولات و ایده‌های نو در صنعت غذا. این هدف هر روز انسان‌های بیشتری را به خانوادهٔ «ارکیده» می‌افزاید تا هم‌پایِ آنان رشد کنیم و بزرگ‌تر شویم. ما از سازندگی به شوق می‌آییم.

«ارکیده» از گذشته تا امروز

سفر ما بیش از ۶۵ سال پیش آغاز شده و تا روزی که «خاطره‌سازیم» ادامه دارد.

اولین شعبه رستوران‌کافه «ارکیده» را حاج علی اژدری، در جاده چالوس، به‌شوق میزبانی افتتاح کرد.

۱۳۳۶

بزرگترین رستوران‌کافه گَردان ایران را در استان البرز راه‌اندازی کردیم.

۱۳۹۰

شعبه آرژانتین، در قلب تهران، تپیدن گرفت.

۱۳۹۲

شعبه شهریار، در نزدیکی تهران، شروع به کار کرد.

۱۳۹۳

عطر و طعم غذای ایرانی به مُتل‌قو رسید.

۱۳۹۴

شعبه اقدسیه را بر فراز تهران افتتاح کردیم.

۱۳۹۷

با افتتاح شعبه سعادت‌آباد، به غرب تهران رفتیم.

۱۳۹۹

اولین شعبه ارکیده‌اکسپرس (بیرون‌بَر) در هرَوی متولد شد.

۱۴۰۱

این سال را با افتتاح شعبه کاروان‌سرای مادر شاه، نزدیک اصفهان، تمام کردیم.

۱۴۰۱

شعبه منطقه آزاد انزلی را در شهر باران گشودیم.

۱۴۰۲

خدمات گروه غذایی ارکیده

۱۰ شعبهٔ فعال، در ۵ استان ایران

رستوران کافه

برگزاری مراسم و رویدادها

خدمات سازمانی

تیم ما

ما خاطره‌سازیم و به قدرت خرد جمعی و تاثیر حضور تک‌تک همکارانمان در مسیر رشد و توسعه ارکیده باور داریم.

“هر ۱۰ شعبهٔ رستوران‌کافه‌های «ارکیده» منطبق بر ارزش‌های «ارکیده» فعالیت می‌کنند. ایجاد ارتباطی مؤثر بین شعبه‌ها، کنترل کیفیت، بهبود استانداردها و حفظ رابطهٔ دوسویه با میهمانان «ارکیده» کار آسانی به حساب نمی‌آید. این هماهنگی بدون حضور همکارانمان در رستوران‌کافه‌ها و دفتر مرکزی «ارکیده» امکان‌پذیر نیست.

دفتر مرکزی «ارکیده» با فعالیت در واحدهای مالی، بازاریابی، تجربهٔ مشتری، فناوری اطلاعات، منابع انسانی و آموزش، فنی و مهندسی، کنترل کیفیت و… سهم بزرگی در بهبود ارائهٔ خدمات گروه غذایی «ارکیده» دارد.

«ارکیده»شمار

500 +
همکار آقا
500 +
همکار خانم
500 +
همکار در سراسر ایران
50 +
همکار در دفتر مرکزی

سبد خرید شما